Yöre Marka Zeytinler Artık Avusturalya’da

Yöre Grup, Gemlik, Çanakkale ve Kocaeli’ndeki üretim tesislerinde üretilen Yöre ve Sosero markalı kahvaltılık ürünlerin ihracatına Avusturalya’yı da ekledi.

Y öre Grup’un 2015 yılında kahvaltılık ürünlerinin ulaştığı ülkeler; Avrupa Birliği ülkeleri (Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Macaristan, Bulgaristan), KKTC, Kosova, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türki Cumhuriyetler’di. 2016 yılında ise bu ülkeler arasına Avustralya eklendi.  İhracat pazarlarında zeytin, gurme ürünler ve peynir çeşitleri ile üç grupta faaliyet gösteren Yöre Grup; ihracat pazarında Yöre, Sosero ve Ünlü markaları ile ihracat yapıyor.

 

Avustralya’da ürün çeşitliliğimizi genişleteceğiz

Avustralya’da ismi kalite ile anılan bir marka, her tüketicinin güvenle sofrasında tüketebileceği, etnik pazar harici ulusal marketlerde de raflarda yerini alacak bir seviyeyi hedeflediklerini belirten İhracat Müdürü Murat Maden; Avustralya’da Basfoods firması ile çalıştıklarını belirtti.

Maden; ‘‘İkinci konteynerimizi da sevk ettik. Daha önceden de birbirimizi yakından tanımamızdan dolayı, çok yakın bir işbirliğimiz ve diyaloğumuz var. Her iki firmanın potansiyelini göz önünde bulundurduğumuzda, yapacağımız çok başarılı işlerin olacağını şimdiden söylemek mümkün. İlk etapta sadece zeytin grubunda Avustralya pazarına girişimizi gerçekleştirdik. Kalitemizi müşteriye ispatladıktan sonra, yavaş yavaş diğer ürünlerimizi de tüketicini beğenisine sunmayı planlamaktayız’’ dedi.